Nový lis Kverneland 6500F

Vysokovýkonný lis na balíky s pevnou komorou

Nový lis Kverneland 6500F
autor: vomela publikováno: 16.7.2020

Spoločnosť Kverneland aktualizovala svoj sortiment lisov na okrúhle balíky zavedením nového vysokokapacitného lisu na pevné balíky so zameraním na profesionálnych poľnohospodárov.

Navrhnutý pre použitie v podmienkach silnej siláže, model 6500F obsahuje komoru s 18 valcami - zvýšil sa zo 17 valcov v predchádzajúcich modeloch, s dvoma valcami umiestnenými v spodnej časti komory na balíky, ktoré poskytujú ďalšiu podporu pre ťažké a mokré balíky siláže. Hustotu balíkov zabezpečuje nový hydraulický systém navrhnutý tak, aby zabezpečil stálu kvalitu balíkov za všetkých podmienok.

Bol predstavený nový zberač so šírkou 2,3 m, označený ako „XL +“, ktorý obsahuje rozsiahlu sériu vylepšení. Na obidvoch stranách bol pridaný ďalší hrot, ktorý v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi zväčšil pracovnú šírku o 10 cm. Nová cievka s piatimi hrotmi obsahuje vačkovú lištu umiestnenú na oboch koncoch, zatiaľ čo každá tyč s hrotmi je nesená na štyroch ložiskách. Dĺžka hrotov sa zväčšila o 10 mm a medzera medzi valcom sa znížila, aby sa zlepšil výkon v mokrých plodinách.

Kapacita sa zvýšila zavedením nového sacieho rotora s väčším priemerom spolu s revidovaným systémom spodnej podlahy. Nové spodné podlažie má zaoblenejší profil pod rotorom a má paralelogramovú činnosť - poskytuje priestor nielen pod zadnou časťou pri spustení, ale aj pod prednou časťou rotora.

Jednou z mála položiek z predchádzajúcej generácie lisov je osvedčený systém priameho viazania PowerBind, ktorý poskytuje konzistentnú a spoľahlivú aplikáciu sieťky . Systém presne umiestni chvost siete priamo do balíkovej komory bez spoliehania sa na tradičné podávacie valce alebo gravitáciu.

6500F obsahuje vysokovýkonné valce na balíky a komponenty hnacej sústavy vyvinuté pre baliaci stroj FastBale. Využíva sa integrovaná jednodielna hlavná prevodovka a delená hnacia sústava, zatiaľ čo lisovacia komora a rotor majú hnacie reťaze s rozstupom 1 “. Komorové valce bežia na ložiskách s priemerom 50 mm, s dvojradovými valčekovými ložiskami, ktoré sa používajú vo všetkých hlavných bodoch zaťaženia.

Model 6500F je k dispozícii s 15-nožovým predrezávacím systémom SuperCut a je štandardne vybavený automatickým mazaním reťazí a systémami mazania ložísk.

Naši nabídku strojů Kverneland naleznete zde.

Zdroj: Kverneland

Další zajímavé články:


Modernizace nesených pluhů Kverneland
Kverneland Group je výrobce zemědělské techniky s dlouhou tradicí. Na začátku to byla malá dílna, v níž zakladatel vyráběl nože a nůžky pro zákazníky z blízkého okolí...

Pokračování zde.


Nesená disková kosa Kverneland radu M
Uvažujete alebo potrebujete novú kosu. Kverneland je tá správna voľba. Vyberte si ponuky tú správnu pre Vaše potreby a podmienky. S Kvernelandom...

Pokračování zde.


Kverneland upravuje přesnost u secích strojů DG
Společnost Kverneland inovovala své secí stroje DG o pracovním záběru 9 a 12 m. Secí stroj DG druhé generace přináší vylepšený mechanizmus sklápění a vylepšené rozložení hmotnosti...

Pokračování zde.