Inovatívne technológie a poctivá výroba

Návšteva výroby - SUPERTINO - Taliansko - od roku 1960

Inovatívne technológie a poctivá výroba
autor: vomela publikováno: 9.11.2022

Počas jesene v roku 2022 sme navštívili spoločnosť Supertino, ktorá sídli na severe Talianska neďaleko mesta Turín aby sme prebrali naše spoločné plány do budúcna, nabrali nové skúsenosti priamo od výrobcu a pozreli sa na výrobu strojov priamo vo výrobnej hale.

Spoločnosť Supertino bola založená v roku 1960 pánom Augustom Supertinom ako súkromná spoločnosť a až do dnešného dňa nezastavila svoj rast. Vďaka znalostiam pána Augusta Supertina o poľnohospodárskom svete sa spoločnosť počas rokov rozvíjala v súlade s potrebami farmárov. V roku 1983 začali v spoločnosti pracovať synovia Franco a Gianluigi a sortiment sa začal rozširovať. Dnes Supertino ponúka na trhu širokú škálu strojov na zber plodín, chov dobytka a distribúciu. Spoločnosť v súčasnosti pôsobí na krytej ploche 15 000 metrov štvorcových, v ktorej každý sektor funguje prostredníctvom výrobných liniek.


Areál fabriky Supertino


Sídlo fabriky Supertino

Supertino je rodinná spoločnosť, ktorá sídli v oblasti, kde je živočíšna výroba veľmi významná z pohľadu poľnohospodárstva. Sú významným exportérom strojov do celého sveta, ale najviac strojov dodávajú do Francúzska a na domáci trh. Momentálne sa o výrobu, vývoj a nové technické riešenia stará 2. generácia členov rodiny Supertino. Vo fabrike pracuje približne 70 ľudí. V oblasti kde pôsobia majú desiatky dodávateľov s ktorými spolupracujú už hromadu rokov. Ročne vyrobia tisíce kusov strojov a ich prednosťou je výroba strojov na sklad a s tým spojené rýchle dodanie strojov zákazníkom.


Lisy na okrúhle balíky a rozdružovače balíkov pripravené na distribúciu

Všetky stroje ktoré ponúkajú sú vyrobené vo výrobnej hale spoločnosti - neprekupujú stroje od dodávateľov. Vo fabrike majú vlastnú lakovňu a zváračskú dielňu. Spoločnosť je známa najmä svojími technickými riešeniami, ktoré zaručujú robustnosť strojov a tým aj dlhú životnosť. Lokálnymi zákazníkom poskytujú aj služby ako oprava a repas strojov.


Prvý zľava je pán Natalino Giusiano - obchodný riaditeľ spoločnosti, druhý zľava pán Franco Supertino - majiteľ spoločnosti, druhý zprava pán Andrea Abbá - obchodný zástupca, prvý zprava pán Václav Štursa - BISO pri prehliadke výrobnej haly


Fotka z výrobnej haly

Jedným z ich najznámejších produktov je lis s pevnou komorou na hranaté balíky s ktorého výrobou má spoločnosť 32 ročnú skúsenosť. Hlavným špecifikom tohto lisu je veľká robustnosť a široký výber z rôznych rozmerov lisovacích komôr. Pre tento lis majú skonštruovanú aj vlastnú prevodovku.

 


Vyššie spomínaný lis na hranaté balíky v prevedení SR712

Jedným z inovatívnych produktov spoločnosti je aj samochodný kŕmny voz na elektrický pohon, ktorý je poháňaný viacerými baterkami, ktoré sa môžu samostatne vymieňať. Tento elektrický kŕmny voz disponuje výkonom od 200 do 245 koní. Hlavnými výhodami tohto kŕmneho vozu je zníženie emisií, veľká redukcia hlučnosti a nižšie náklady na prevádzku.


Vyššie spomínaný elektrický samochodný kŕmny voz


Uloženie bateriek v kŕmnom voze

Ďalším zo zaujímavých produktov je takzvaný Zero Grazer - zberací voz. Tieto zberacie vozy majú výhodu v tom, že vpredu disponujú kosami, čo znamená, že jedným prejazdom zároveň kosia a zberajú krmoviny. Majú dvojitý systém vyváženia náprav s riadenou zadnou nápravou, zabudovaný hydraulický systém, jeden nôž na nakladacom dopravníku, hydraulické vykladanie so 4 reťazami a množstvo ďalších technických riešení a príplatkových výbav.


Vyššie spomínaný zberací voz - konkrétne model MEGA40 v prevádzke

V našej spoločnosti sme radi, že sme sa mohli na vlastné oči pozrieť ako prebieha výroba v spoločnosti Supertino a presvedčiť sa o dobrom prístupe, kvalite a technologickej vyspelosti produktov a budeme pevne veriť, že sa naša spolupráca bude naďalej rozrastať a tešiť spokojných zákazníkov na našom trhu.


Prvý zľava je pán Andrea Abbá - obchodný zástupca spoločnosti Supertino, druhý zľava pán Franco Supertino - majiteľ spoločnosti Supertino, uprostred pán Václav Štursa - BISO, druhý zprava je pán Natalino Giusiano - obchodný riaditeľ spoločnosti Supertino a prvý zprava je pán Václav Štursa mladší - BISO

 

Doporučujeme si prehliadnuť zaujímave fotografie priamo z výroby v galérii tohto článku.
Za zhliadnutie stojí aj video, ktoré nájdete na konci článku.

Pre cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať!

Centrála: Václav Štursa ml., +420 606 183 360, info@biso.eu

 

Zaujímavé produkty v našej ponuke od značky Supertino:


KOMPLETNÁ PONUKA
Zberacie vozy, kŕmne vozy
Lisy na balíky, rozdružovače balíkov
Rozmetadlá hnoja

Kompletná ponuka tu.


Rozdružovače balíkov
Viac informácií o týchto produktoch nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Lisy na balíky
Viac informácií o týchto produktoch nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Lis na okrúhle balíky s pevnou komorou Supertino EASY MAX
Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Zberací voz čelnou bubnovou kosačkou Supertino CA 
Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Vertikálne kŕmne vozy
Viac informácií o týchto produktoch nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Horizontálne kŕmne vozy
Viac informácií o týchto produktoch nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Samochodné kŕmne vozy
Viac informácií o týchto produktoch nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Elektrický samochodný kŕmny voz Supertino ELECTRA 2
Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.