Maschio Gaspardo EXTREME 2 ISOTRONIC

Lis na okrúhle balíky s variabilnou komorou a geometriou

Maschio Gaspardo EXTREME 2 ISOTRONIC
autor: vomela publikováno: 16.1.2022

Maschio Gaspardo EXTREME 2 ISOTRONIC je lis na okrúhle balíky s variabilnou geometriou a variabilnou komorou ideálny pre zber vlhkých aj suchých materiálov, vytvorený pre zvýšenie výkonu na poli vďaka veľkému rozpätiu zberača pick-up 220 cm, padaciemu dnu, 6 vysoko odolným pásom a dobre nadimenzovanému podávaciemu systému.

Variabilná komora a geometria
Systém variabilnej geometrie dodáva EXTREME 2 ISOTRONIC vynikajúce vlastnosti stroja s variabilnou komorou a výhody pevnej komory, z týchto dôvodov ho možno definitívne nazvať hybridným lisom na okrúhle balíky. Hneď od začiatku je možné hmotu lisovať tlakom až 210 barov ako pri variabilnej komore, ale aj vytvoriť prázdny priestor zdvihnutím prvého ramena, čo umožní vytvoriť mäkké jadro v klasickom tvare hviezdy, ako pri pevnom lise na okrúhle balíky.

Predkomora s tlakom 0 barov
Víťazný koncept predkomory je založený na možnosti prvého ramena zostať v zdvihnutej polohe, čím sa vytvorí voľný priestor s absolútnym nedostatkom tlaku na prichádzajúcu hmotu, voľne zhromaždenú, s vytvorením klasického hviezdicového tvaru do maximálneho priemeru 110 cm. Tento proces je ideálny pre zber ušľachtilých a jemných hmôt, ktoré si vyžadujú väčšiu pozornosť pri zbere.

Jednoduché nastavenie pre dokonalý balík
V závislosti od typu a vlhkosti zbieranej hmoty, je možné pomocou stroja EXTREME 2 ISOTRONIC nastaviť pracovný tlak na získanie vysoko kvalitného balíka a veľkú všestrannosť pri riadení hmoty, ktorá sa má lisovať: 100% tvrdé jadro (mokrý výrobok, ktorý vyžaduje aj obalenie), 100% mäkké jadro, 50% mäkké jadro a 100% tvrdé jadro (ako slama).

Komunikácia cez ISOBUS
Lis EXTREME 2 ISOTRONIC bol aktualizovaný o komunikáciu cez ISOBUS. Všetky pracovné parametre možno pohodlne nastaviť z ISOBUS terminálu z traktora jednoduchým a intuitívnym spôsobom.

 

Použité foto: https://www.maschio.com/en/
Zdroj: https://www.maschio.com/en/

 

Další zajímavé články:

Maschio Gaspardo Fiore - prstová žací lišta
Hledáte ideální řešení pro Vaše louky pro období sucha? Prstová žací lišta Maschio Gaspardo Fiore je řešení právě pro Vás! Čistý řez zajistí o mnoho rychlejší obnovu růstu...

Pokračování zde.


Maschio Gaspardo Artiglio hydraulicky sklopný
Skupina Maschio Gaspardo Group se rychle stala světovou jedničkou ve výrobě zemědělských strojů pro zpracování půdy, setí a údržbu krajiny. Ve výrobním programu strojů...

Pokračování zde.


Špeciál do sadov a vinohradov
Koncom minulého roka sme odovzdali nášmu zákazníkovi rozmetadlo priemyselných hnojív od Maschio Gaspardo ide o model CIRO, ktorý je možné využiť ...

Pokračování zde.