Precízne lisy na okrúhle balíky Kverneland

Výroba balíkov na vyššej úrovni

Precízne lisy na okrúhle balíky Kverneland
autor: vomela publikováno: 27.2.2022

Dlhoročné skúsenosti v oblasti lisov na balíky sú uplatnené v konštrukcii najnovších lisov značky Kverneland. Zvýšená produktivita pri výrobe balíkov bezkonkurenčnej kvality, spolu so skvelou dlhodobou životnosťou zabezpečujú plynulý chod výroby balíkov.

Na základe znalostí a meniacich sa prevádzkových podmienok spoločnosť Kverneland vylepšila vkladací systém a konštrukciu lisovacej komory za účelom úplneho optimalizovania procesu tvorby balíka. Balíky vyrobené pomocou lisov od značky Kverneland disponujú konzistentnou veľkosťou a veľmi vysokou hustotou lisovanej hmoty.

 

Lisy na balíky s pevnou lisovacou komorou

Kverneland 6250
Nové lisy Kverneland 6250 s pevnou komorou sú navrhnuté pre maximálnu flexibilitu za všetkých zberových podmienok. Kombinovaná koncepcia lisovacej komory s valcami v prednej časti a reťazou a latkami v zadnej časti, je ideálnou kombináciou pre tvorbu hutných a dobre tvarovaných balíkov za všetkých podmienok. Systém zaisťuje maximálnu rotáciu balíkov vo všetkých typoch mokrej alebo suchej biomasy. Modely z radu lisov Kverneland 6250 disponujú zberacím ústrojenstvom širokým 2 a 2,2 m s valcom malého priemeru, čo zaisťuje rýchlu a účinnú priechodnosť. Priemer balíkov je na úrovni 1,20 x 1,25 m. Obsahujú systém Drop Floor, ktorý poskytuje odklápanie dna zberacieho ústrojenstva pre ľahké uvoľnenie v prípade upchatia. Kverneland 6250 disponujú aj novými systémami PowerBind, ktoré uľahčujú prácu obsluhe lisu.

Kverneland 6350
Lis na balíky Kverneland 6350 vybavený lisovacími valcami je navrhnutý pre intenzívne profesionálne použitie pri požadovanej vysokej účinnosti práce. Stroj je vyvinutý na práce s ťažkou silážou. Nová konštrukcia lisovacej komory so 17 valcami zaisťuje tvorbu balíkov s konzistentne vysokou hustotou za akýchkoľvek podmienok. Model Kverneland 6350 má zberacie ústrojenstvo o šírke 2,2 m so zbieracím valcom malého priemeru s 5 radami prstov. Disponuje rotorovým podávačom PowerFeed, rezacím zariadením so 14 alebo 25 nožmi, novým systémom Drop Floor, systémami PowerBind a mnohými ďalšími.

Kverneland 6350 FlexiWrap
Nový stroj Kverneland 6350 FlexiWrap kombinuje tvorbu balíkov s vysokou hustotou a rýchle a presné premiestnenie balíka s vysokorýchlostnou baličkou s dvojicou ovíjacích ramien. Ide o ideálne riešenie pre činnosť vykonávanú iba jedným pracovníkom. Zahŕňa stroj Kverneland 6350 s baličkou s dvojicou ovíjacích ramien, všetko pevne namontované na silnom a trvanlivom podvozku s tandemovými nápravami. Tento lis vyrába balíky s veľkosťou 1,20 x 1,25 m a disponuje lisovacou komorou so 17 valcami. Šírka zberacieho ústrojenstva je na úrovni 2,20 m. Menší z modelov Kverneland 6350 Flexi Wrap ponúka odrezávacie zariadenie SuperCut 14 a väčší model SuperCut 25.

Kverneland FastBale
Revolučný lis na okrúhle balíky Kverneland FastBale s integrovanou baličkou je určený na prácu nonstop. Lisuje úplne automaticky bez nutnosti zastavovať po každom dolisovaní balíka v lisovacej komore a jeho viazaní, čo má vplyv nielen na pracovný výkon (za hodinu vyrobí až 100 kompletne zabalených balíkov do fólie), ale aj mimoriadny komfort obsluhy. Dômyselná konštrukcia, kedy sú na jednom podvozku umiestnené dve za sebou idúce komory a balička, umožnila vývojovému centru vytvoriť extrémne krátky a kompaktný stroj, u ktorého poľnohospodári ocenia ľahkú manévrovateľnosť a stabilitu na svahu. Lis s 18 lisovacími valcami je vybavený vkladacím rotorom s priemerom 800 mm, na ktorý nadväzuje rezacie ústrojenstvo s 25 jednotlivo istenými rezacími nožmi uloženými v dvoch skupinách. Toto šikovné riešenie je veľmi obľúbené vďaka možnosti rezať jednou skupinou nožov (13 ks), alebo druhou skupinou nožov (12 ks) bez toho, aby obsluha vystúpila z traktora (ovládanie cez ovládací box). Dobrým štandardom, ako u všetkých lisov Kverneland, je tiež z kabíny traktora ovládané výklopné dno vkladacieho kanála v prípade upchatia hmotou. Pevnú komoru lisu FastBale tvorí štandardná veľká komora a predkomora, ktorá sa nachádza priamo nad plniacim rotorom. Predkomora je o tretinu menšia ako hlavná komora. Priemer balíka má veľkosť 1,26 až 1,27 m, lis je plne kompatibilný s normou ISO 11783, požaduje minimálny výkon traktoru 150 koní a ponúka automatický mazací systém.

Lisy na balíky s variabilnou lisovacou komorou

Kverneland 6616 - 6618
Modely 6616 a 6618 sú vhodné hlavne na použitie pri lisovaní suchej hmoty. Lisovacie tlaky v lisovacej komore sú prednastavené tak, aby vytvárali hutné balíky s mäkkým jadrom. Nastavenie tlaku je možné vykonať aj ručne, podľa indivituálnych požiadaviek. Kverneland 6616 vyrába balíky s veľkosťou 0,8 až 1,65 m a model Kverneland 6618 0,8 až 1,80 m. Zberacie ústrojenstvo je široké buď 2 alebo 2,20 m. Tieto modely disponujú 5 širokými zošívanými pásmi, prstovým podávačom a rotorom PowerFeed pre veľkú rýchlosť podávania a novou technológiou PowerBind s priamym zavedením a aktívnym brzdením siete.

Kverneland 6716 - 6720 Plus
Modely 6716 a 6720 Plus majú lisovaciu komoru navrhnutú na použitie lisovania všetkých plodín – veľmi suchej hmoty, zaschnutej ale aj vyslovene mokrej hmoty na tvorbu senáže. Pomocou novej funkcie 3D Intelligent Density sa prednastavenie hustoty balíka vykonáva veľmi ľahko. Tri možnosti nastavenia priamo na ovládacom boxe – pre slamu, seno a senáž umožňujú prispôsobiť hustotu balíka v troch oddelených zónach a tým prispôsobiť štruktúru balíka vlastným požiadavkám. Model Kverneland 6716 Plus ponúka veľkosť balíka 0,8 až 1,65 m a model Kverneland 6720 Plus 0,8 až 2,00 m. Šírka zberacieho ústrojenstva je 2,20 s malým priemerom bubnu pre rýchlu priechodnosť. Modely 6716 Plus a 6720 Plus ďalej disponujú novou technológiou PowerBind - priame zavedenie a aktívne brzdenie siete, sklopným dnom DropFloor pre ľahké a rýchle uvolnenie upchatej hmoty alebo napríklad systémami PowerFeed alebo SuperCut.

Kverneland 6716 - 6720 Plus FlexiWrap
Kombinované Vario lisy Kverneland FlexiWrap umožňujú všestranné vytváranie balíkov a ich okamžité balenie do fólie. Kverneland 6716 Plus FlexiWrap poskytuje veľkosť balíka 0,8 až 1,65 m a Kverneland 6720 Plus FlexiWrap veľkosť balíka 0,8 m až 2 m. Lis FlexiWrap je štandardne umiestnený na silný a robustný podvozok s integrovanou tandemovou nápravou so 4 pneumatikami 560/45-R22.5. Toto poskytuje veľmi dobrú stabilitu ako pri práci na poli, tak aj pri jazde po verejnej komunikácii.

 

Použité foto: https://sk.kverneland.com/
Zdroj: https://sk.kverneland.com/

 

Ďalšie zaujímavé články:Európska turné s Kverneland iXdrive S6
V rámci európskeho turné sa v sídle spoločnosti KVERNELAND tento týždeň konala prezentácia nového stroja. Jednalo sa o nový samochodný postrekovač Kverneland iXdrive S6...

 

Pokračování zde.Plytké aj hlboké spracovanie  - ENDURO!

Nový všestranný kultivátor Kverneland Enduro bude tou správnou voľbou pre malé plytké aj hlbšie spracovanie pôdy. Enduro dokonale spracuje pôdu, urovná povrch a...


Pokračování zde.


Balička píce Kverneland 7820
Stroj Kverneland 7820 disponuje samonakládacím mechanismem pro plynulou nakládku a vykládku balíků. Zvedněte balík a zabalte jej během přesunu na úložiště. Balík 7820 umožňuje...

Pokračování zde.