Historie značky Kverneland

140 let plných inovací

Historie značky Kverneland
autor: vomela publikováno: 15.3.2020

Jak už jsme zmiňovali v článku o Modernizaci nesených pluhů, společnost Kverneland Group oslavila v minulém roce 140 let od svého vzniku. Dnes je Kverneland předním dodavatelem široké škály zemědělské techniky.

Historie společnosti Kverneland Group sahá až do roku 1879, kdy její zakladatel Ole Gabriel Kverneland postavil malou kovárnu ve vesnici Kverneland v Norsku, která leží přibližně 25 km od města Stavanger. Svůj podnik pojmenoval „O. G. Kvernelands Fabrik“ a začal vyrábět kosy.

První pluh ve své kovárně vyrobil o 3 roky později, tedy v roce 1882. Za tento pluh obdržel Kverneland diplom.

V roce 1894 poté Ole Gabriel změnil právní formu své firmy. Z rodinného podniku udělal společnost s ručením omezeným kvůli lepším možnostem financování a většího toku peněz. V této době společnost soustředila svou výrobu především na koňmi tažené pluhy a brány.

S prvními traktory ve 20. letech 20. století se společnost zaměřila na možnosti, které s tímto vynálezem přicházely. První pluh, který se dal připojit za traktor firma vyrobila v roce 1928. Od tohoto milníku se společnost dále rozrůstala a navyšovala objem výroby.

Kverneland také jako první na světě vyrobil otočný pluh. Stalo se tak v roce 1972. Tento produkt se tak na delší dobu stal jejich vlajkovou lodí.

Svoje portfolio společnost Kverneland rozšířila v roce 1986 o stroje na sklizeň pícnin.

V roce 1992 se na trhu objevil produkt s názvem Kverneland Packomat, který umožňoval orbu a vytvoření seťového lůžka při jednom přejezdu.

V roce 1996 se do nabídky dostaly i secí stroje. Toto rozšíření nabídky a mnoho dalších faktorů vedlo k dalšímu zvětšování společnosti Kverneland. Do svého portfolia proto zařazuje další stroje pro sklizeň a zpracování píce a postřikovače.

Společnost Kverneland Group se vždy zaměřovala na inovace a na usnadnění práce zemědělci. Ať už to bylo využívání GPS, ISOBUS, FastBale nebo inteligentní kultivátor.

V roce 2019 oslavila společnost 140 od svého vzniku a my ji do dalších lete přejeme mnoho úspěchů a dalších skvělých inovací.

Naši nabídku strojů Kverneland naleznete zde.

Zdroj: Kverneland

Další zajímavé články:


Modernizace nesených pluhů Kverneland
Kverneland Group je výrobce zemědělské techniky s dlouhou tradicí. Na začátku to byla malá dílna, v níž zakladatel vyráběl nože a nůžky pro zákazníky z blízkého okolí...

Pokračování zde.


Nesená disková kosa Kverneland radu M
Uvažujete alebo potrebujete novú kosu. Kverneland je tá správna voľba. Vyberte si ponuky tú správnu pre Vaše potreby a podmienky. S Kvernelandom...

Pokračování zde.


Kverneland upravuje přesnost u secích strojů DG
Společnost Kverneland inovovala své secí stroje DG o pracovním záběru 9 a 12 m. Secí stroj DG druhé generace přináší vylepšený mechanizmus sklápění a vylepšené rozložení hmotnosti...

Pokračování zde.